Nabídka práce v regionu

 

NABÍDKA PRÁCE V NAŠEM REGIONU

 
  Více informací ZDE  

Staňte se Středočechy

 

Staňte se Středočechy a pomozte své obci a svému kraji.

 
  Více informací ZDE  
     


Aktuality

 


Vědět o dění v obci nikdy nebylo tak snadné !

 

Stačí si aktivovat službu SMS Ohrobec občanům a zvolit druh zdarma zasílaných informací, které Vás zajímají.

Formulář k přihlášení služby SMS zdesms-mobil

Informační leták k této nabídce zde

 

 


 

Oslavy ke 100. výročí založení republiky

V neděli 28. října 2018 byl k příležitosti oslav 100. výročí založení Československé republiky v obci Ohrobec, mezi rybníky u dětského hřiště, slavnostně zasazen "Strom svobody - Lípa republiky" a u ní odhalena pamětní bronzová deska.

Pan starosta se ujal úvodního slova, paní PhDr. Radana Rolčíková vyprávěla o historii obce Ohrobec před 100 lety.strom-svobody

Oslavy byly pořádány ve spolupráci se skautským oddílem Ohrobecká medvíďata. Skauti připravili pro všechny návštěvníky akce malý dárek v podobě trikolory a následně drželi u pomníku čestnou stráž.

Poté všichni pokračovali k cyklostezce Dolní Břežany – Libeň, kde v rámci spolupráce obce Ohrobec a Dolní Břežany připravili slavnostní zasazení 3 líp (na křižovatce historických polních cest mezi obcemi Dolní Břežany – Ohrobec – Libeň) a odhalení pomníku.

Tematický pomník je ztvárněn dle výtvarné předlohy akademické sochařky Martiny Niubo a je zhotoven ze čtyř pískovcových bloků. Do velkého centrálního bloku je vytesán motiv hranic Československé republiky v roce 1918 a České republiky v roce 2018. Tři menší bloky umístěné kolem hlavního památníku slouží k posezení. U každého malého bloku je vysazena lípa.

Nechyběly slavnostní proslovy, kterých se ujali starostové obou obcí. Umělecké ztvárnění pomníku představila jeho autorka. Sváteční atmosféru celé akce umocnilo hudební vystoupení dechového kvartetu. Zazněla státní hymna a další tematické skladby.

 I zde zástupci Ohrobeckých medvíďat drželi u pomníku čestnou stráž.