Staňte se Středočechy

 

Staňte se Středočechy a pomozte své obci a svému kraji.

 
  Více informací ZDE  
     

CEZ InfoPodněty

Zašlete nám Vaše podněty k vybraným témtům, budeme se jimi zabývat !

 

Stanoviště
kontejnerů
na tříděný
odpad

Závady na
dopravním značení a
komunikacích

Poruchy
a nefunkční veřejné osvětlení

Veřejné prostranství, zeleň, lesy

Ztráty a nálezy

Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy a podněty které jste nám zaslali:

ztrnal

Nalezené klíče.

14.7.2021

Klíče, které byly nalezeny na zastávce v ulici U Rybníků  I  jsou uloženy na obecním úřadě.

Pro informace volejte: 257 760 338

Úřední hodiny  :     pondělí , středa  8.00 - 12.00  h.  13.00 - 18.00 h.

Doprava

24.4.2021

 Vážení, mám na Vás naléhavou prosbu. Jedná se o velmi potřebný přechod pro chodce z ulice V Zahrádkách k bývalé pekárně Beruška ( dnes plánovaná samoobsluha )nebo prostě jen směr k úvozu, nebo při chůzi na Károv. Přecházení ulice je stále ruskou ruletou. Řidiči jedou rychle, bez omezení nějakým retardérem a chodci sotva zvládnou přejít, včetně cestujících autobusem, kteří vystupují na zastávce Ohrobec. Nedávno řidič na motorce minul moji kamarádku v bezprostřední blízkosti. Není pro občany odpověď, že to není možné. To máme čekat na nějaké neštěstí ?

V současné době čekáme od nových majitelů "bývalé pekárny, včetně přilehlého parkoviště" na předložení projektu, jak budou řešit parkovací místa a zda budeme muset posouvat zastávku, která je na jejich pozemku. Předběžně je s nimi projednáno, že poté pozemky pod komunikací převedou do majetku obce.

Po dokončení  jsme připraveni přechod pro chodce vybudovat.

Kontejnery

2.2.2021

Veřejné osvětlení v ulicích okolo nás (Na Širokém II) je nepříjemným zdrojem rušivého světla. Má nevhodnou prostorovou vyzařovací charakteristiku, i bez měření si troufnu odhadnout, že vyzařuje do horního poloprostoru mnohem více než připouští norma ČSN EN 12464-2 a následně také nesplňuje limity pro rušivé světlo na objektech dle této normy (laicky řečeno: svítí to lidem do oken). Rušivé světlo a světelný smog má dále negativní vliv na noční živočichy a obec by se měla chovat odpovědně k životnímu prostředí.Bylo by dobré, kdyby si obec tento problém uvědomila a naplánovala nápravu.

Obec Ohrobec má již naplánovánu rekonstrukci veřejného osvětlení v obci. V letošním roce na jaře se bude měnit v centru obce (nejstarší lampy VO). Nová svítidla  jsou typ  Philips CoreLine MALAGA s příkonem 30W. Vzhledem k negativním dopadům umělého osvětlení na prostředí bude využit teplý odstín LED (3000K).

Pokud se tento typ osvědčí, bude se pokračovat s výměnou těmito svítidly. V opačném případě budeme hledat jiné možnosti.

ztrnal

Hledá se černá kočkakocka mori

 9.2.2021

Dne 4.2. se  ztratila deseti měsíční kočička. Mori. Je celá černá až na pár bílých chlupů pod krkem, dva na hlavě a bříšku. Váží 3 kila a je spíš drobnější. Zatoulala se z Károva.

Pro bližší informace volejte: 257 760 338

Doprava

2.2.2021

Ulice Károvská (v úsek od Berušky k ulici Oblouková) je v žalostném stavu. Šlo by s tím něco dělat?

Na Vámi zmiňovaný úsek je připraven projekt, rozpočet na nový asfaltový povrch je cca 8 mil. Kč, což pro nás znamená nutnost dotace.  Na konci loňského roku obec žádala o dotaci na rekonstrukci komunikací.  Bohužel na typ komunikace Károvská, kde není prašný povrch,  není vypsán dotační titul. Obec hledá další možnosti dotací.