Staňte se Středočechy

 

Staňte se Středočechy a pomozte své obci a svému kraji.

 
  Více informací ZDE  
     

CEZ InfoPodněty

Zašlete nám Vaše podněty k vybraným témtům, budeme se jimi zabývat !

 

Stanoviště
kontejnerů
na tříděný
odpad

Závady na
dopravním značení a
komunikacích

Poruchy
a nefunkční veřejné osvětlení

Veřejné prostranství, zeleň, lesy

Ztráty a nálezy

Zde najdete odpovědi na nejčastější dotazy a podněty které jste nám zaslali:

Kontejnery

2.2.2021

Veřejné osvětlení v ulicích okolo nás (Na Širokém II) je nepříjemným zdrojem rušivého světla. Má nevhodnou prostorovou vyzařovací charakteristiku, i bez měření si troufnu odhadnout, že vyzařuje do horního poloprostoru mnohem více než připouští norma ČSN EN 12464-2 a následně také nesplňuje limity pro rušivé světlo na objektech dle této normy (laicky řečeno: svítí to lidem do oken). Rušivé světlo a světelný smog má dále negativní vliv na noční živočichy a obec by se měla chovat odpovědně k životnímu prostředí.Bylo by dobré, kdyby si obec tento problém uvědomila a naplánovala nápravu.

Obec Ohrobec má již naplánovánu rekonstrukci veřejného osvětlení v obci. V letošním roce na jaře se bude měnit v centru obce (nejstarší lampy VO). Nová svítidla  jsou typ  Philips CoreLine MALAGA s příkonem 30W. Vzhledem k negativním dopadům umělého osvětlení na prostředí bude využit teplý odstín LED (3000K).

Pokud se tento typ osvědčí, bude se pokračovat s výměnou těmito svítidly. V opačném případě budeme hledat jiné možnosti.